Előadások
Lehetőség van előzetesen egyeztetni az előadások időtartamát, témáját az adott csoport érdeklődési körének, korosztályának megfelelően.
Személyesen, élőben tudom vállalni az előadásokat, a témákhoz kapcsolódóan fényképek, ppt vetítésével, valamint a lehetőségekhez mérten eredeti tárgyak, szemléltető eszközök bemutatásával (szőttesek, szövőeszközök, alapanyagok stb). Az előadás során mód van az elhangzottak után "kérdezz-felelek" módon a szakma iránt érdeklődőknek bővebben is foglalkozni az adott témával (pl: a szövés, mint mesterség bemutatása; a szövés története, fejlődése; szőtteshagyományaink; kézi szőttesek felhasználási területei régen és ma; vagy konkrét témák: pl: székely festékesek / szeredás tarisznyák / kézzel szövött viseletek és kiegészítőik stb, vagy konkrét szövéstechnikák.
Szövés iránt érdeklődőknek lehetőség van akár egy-egy szőttes típus vagy technika megismerésére, amelyeket 1988 óta volt módom megismerni, kutatni, feldolgozni, kipróbálni, leszőni akár tárgyrekonstrukció szinten, akár "újragondolva", vagy inspirációs alapként a termékfejlesztéseim során alkalmazva. 1996 óta az oktatói munkám során volt lehetőségem a szövéssel kapcsolatos tudásomat másoknak is átadni, ennek során szerzett tapasztalataimat is szívesen osztom meg adott témájú előadásban, igény szerint.
A szövőszéken való kézi szövés elméleti-gyakorlati alapszintű kérdéseiről is van mód szót ejteni, melynek időtartama lehet 3-4 óra, az ötnapos kurzusheteken létszükségletként ezzel kezdünk, ám külön is rendelhető, megtartható ez az előadás szövőszékek nélkül is. Szó esik az alapok tisztázása után az előkészítés (elméleti és gyakorlati tennivalók), a kivitelezés, és az utómunkálatok néhány sarkalatos pontjáról.
Ennek az előadás típusnak vannak további elemei (az ötnapos foglalkozáson minden nap szóba is kerülnek), melyek igény szerint - a lefektetett alapokra "építve" - külön is rendelhetőek. Ezeken az előadásokon tematikusan foglalkozunk bővebben is pl: az adatolással, különféle felvetések és nyüstbefűzések tervezésével, kötéstannal, különféle technikákhoz kapcsolódó műhelyrajzok készítésével, anyaghányad számolással, élő példákkal, számítási gyakorlatokkal; illetve a szövőszékek használata során felmerülő lehetőségekkel (felvetés befűzése, újrafűzése, utánkötése / bordázás / lábítók átkötése stb), valamint a segédeszközök használatának fontosságával; az alapanyagok tulajdonságaival, szőhetőségükkel; színelmélettel, ritmusszabályokkal, felületkitöltéssel; adott technikák-motívumok-funkciók összehangolásával, a tervezés során az egyedi és a sorozatgyártás során felmerülő kérdésekkel, bővebben az utómunkálatokkal stb.